Predstavenie ohybných Samsungov

Včera predstavil Samsung svoje ohybné vlajkové lode Galaxy Z Flip 4 a Z Fold 4.

Z Fold 4

Čo sa Foldu týka tak sú vylepšenia oproti minulej generácii dosť citeľné, zmenil sa pomer strán vďaka čomu pôsobí viac ako kniha a taktiež je vďaka tomu lepšie rozložená hmotnosť a telefón sa celkovo lepšie drží v rozloženom atave.

Fotaparáty sa tu nachádzajú rovnaké ako v S22/S22+ čo znamená 50Mpx hlavný snímač s optickou stabilizáciou, 10Mpx teleobjektív s 3* optickým zoomom a taktiež 13 Mpx širokouhlý objektív čo určite zabezpečí kvalitný výstup fotografií aj videa ktoré je možné natáčať v 4k/60FPS, prípadne aj v 8K/24 FPS.

Vylepšenia sa dočkal taktiež procesor, vďaka Snapdragonu 8+gen 1 a novému vnútornému displeju ktorý dokáže klesnúť až na 1hz môžme očakávať citeľné lepšiu výdrž ako minulý rok.

Externý 6,2palcový displej má taktiež 120 hz a adaptívnu frekvenciu schopnú klesnúť ale „iba“ na 59 hz.

Zakladná 12/256 GB verzia vás vyjde na 1799€, ale pri predobjednávke je možné ušetriť až 400€ pri výkupe starého telefónu. V ponuke je aj 512 GB verzia za 1919€ alebo aj nová až Terabajtová verzia za šialených 2159€. TB verzia bude dostupná len v Eshope samsungu a v ponuke oželie béžovú farbu.

Z Flip 4

U Flipu sú vylepšenia oproti minulému roku omnoho menšie, konštrukčne sú to napríklad menšie rámčeky, lepšia funkcionalita externého displeja(Vďaka softvérovej aktualizácii je možné odpovedať priamo na správy pomocou zadávania hlasom podobne ako u Galaxy watch), a taktiež omnoho väčšia batéria s takmer rovnakou hmotnosťou, iba o 4 gramy menšou ako u minulej generácie.

Fotoaparáty ostávajú rovnaké ako minulý rok a tak okrem batérie ktorej lepšiu výdrž zabezpečí aj nový procesor Snapdragon 8+gen1 ostáva všetko ako minulý rok.

Flip 4 v základnej 8/128 GB verzii vás vyjde na 1099€, 256 Gb bude stáť 1159€ a 512 GB stojí 1279€.

Rovnako ako u Foldu je tu ale akcia s výkupom pri ktorej je možné ušetriť až 300€.

Ak sa ti článok páčil, možeš nám dať follow na Instagram alebo odoberať náš newsletter, aby ti nič nové neušlo.

Default image
Matúš Krajčí
Články: 9